همگام‌سازی اطلاعات

توسط: سارا دهقانی 565 نمایش

مقدمه

استفاده از اپلیکیشن کالابان به صورت آفلاین و آنلاین قابل استفاده است. تنها تفاوت این دو حالت این که است اطلاعات وارد شده یا تغییر کرده در اپلیکیشن، فقط پس از اتصال به اینترنت و آنلاین شدن با سرور کالابان همگام‌سازی می‌شوند. همگام‌سازی اطلاعات از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. 

  • در اشتراک‌های یک نفره، همگام‌سازی اطلاعات مانند پشتیبان‌گیری از اطلاعات عمل می‌کند. بدین معنا که اگر تلفن همراه به هر دلیلی دچار مشکل یا گم شود، اطلاعات پس از ورود مجدد کاربر به اپلیکیشن و حساب کاربری/ تیم خود، همچنان دراپلیکیشن وجود دارند و فورا بازیابی می‌شوند.
  • در اشتراک‌های چند نفره/ تیمی، همگام‌سازی باعث یکپارچگی در دسترسی اعضای تیم به جدیدترین اطلاعات وارد شده یا تغییرات اعمال شده در اپلیکیشن، می‌شود؛ بدین معنی که تمام اعضای تیم بر روی دستگاه‌های خود به اطلاعات یکسانی دسترسی دارند. اعضای تیم می‌توانند بدون اتصال به اینترنت با اپلیکیشن کار کنند. برای مثال کالا را در انواع مختلف (ساده و پیشرفته) وارد یا فاکتور صادر کنند؛ سپس با اتصال به اینترنت اطلاعات توسط سرور کالابان و با روش sync (Synchronization) تجمیع می‌شوند و به صورت یکپارچه در اختیار اعضای تیم قرار می‌گیرند. توجه داشته باشید که اعضای تیم پیش از آنلاین شدن و اتصال به اینترنت جدیدترین اطلاعات را به صورت یکپارچه دریافت می‌کنند.  

همگام‌سازی دستی و اتوماتیک

سیستم همگام‌ساز به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک کار می‌کند. توجه داشت باشید که اگر وارد بخش تنظیمت شدید و بالای عنوان «همگام‌سازی اطلاعات» نوشته شده بود که تعداد زیادی از اطلاعات احتیاج به همگام‌سازی دارند، شاید مشکلی در همگام‌سازی اتوماتیک وجود دارد و لازم است آن را به صورت دستی انجام دهید. اگر مشاهده کردید که این مشکل در حال تکرار است با پشتیبانی تماس بگیرید.

 

همگام‌سازی اتوماتیک

شما می‌توانید با وارد شدن بخش «مشاهده‌ی تنمظیمات و تاریخچه»، گزینه‌ی همگام‌سازی اتوماتیک را فعال یا غیر فعال کنید. همگام‌سازی اتوماتیک در اشتراک‌های تک نفره روزی یک بار و در اشتراک‌های تیمی با هر دفعه شروع برنامه و 7 ثانیه پس از ورود هر اطلاعاتی به برنامه، انجام می‌شود. اپلیکیشن با ویبره‌ی دستگاه به شما اطلاع می‌دهد که همگام‌سازی انجام شده است. البته شما می‌توانید این ویبره را از بخش «تاریخچه و تنظیمات» غیر فعال کنید. 

تاریخچه‌ی همگام‌سازی

شما می‌توانید تارخچه‌ی کاملی از همگام‌سازی‌های خود را در اپلیکیشن مشاهده کنید. این امکان از بخش «تنظیمات و تاریخچه‌» همگام‌سازی قابل دسترسی است. 

  • رنگ سبز نشانه‌ی همگام‌سازی موفق است.
  • رنگ قرمز یا زرد نشان می‌دهد که همگام‌سازی ناموفق یا دارای خطا بوده است. 

برای حل مشکل همگام‌سازی ناموفق یا دارای خطا با پشتیبان کالابان تماس بگیرید. 

بازیابی آخرین پشتیبانگیری از سرور

با انتخاب این گزینه، شما می‌توانید تازه‌ترین اطلاعاتی که بعد از آخربن همگام‌سازی در اپلیکیشن وارده کرده‌اید را حذف کنید و به وضعیت پیش از وارد کردن این اطلاعات برگردید. برای این کار کافی است از تنظیمات اپلیکیشن وارد بخش «تنظیمات و تاریخچه‌» همگام‌سازی شوید و روی عنوان «بازیابی آخرین پشتیبانگیری از سرور» بزنید. 

  • در بخش «تنظیمات و تاریخچه»همگام‌سازی، تاریخ آخرین همگام‌سازی نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید مشاهده کنید که در صورت بازیابی آخرین پشتیبانگیری، اطلاعات شما از چه زمانی به بعد حذف خواهد شد. 

همگام‌سازی داشبورد و ب‌شاپ از طریق اپلیکیشن

شما می‌توانید اطلاعت وارد شده در بخش داشبورد و وب‌شاپ اپلیکیشن را نیز به صورت دستی و بدون نیاز به مراجعه به بخش تنظیمات، با سرور کالابان همگام‌سازی کنید. برای این کار کافی است صفحه را پایین بکشید (Pull). 

اشتراک‌گذاری

Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
در این صفحه