کاتالوگ چیست و چطور ساخته می‌شود؟

توسط: سارا دهقانی 809 نمایش

مقدمه

کالابان این فرصت را برایتان فراهم آورده که به کمک کاتالوگ، کالاهای خود را در دسته‌بندی‌هایی فراتر از دسته‌بندی‌هایی که در بخش کالا تعریف کرده‌اید، نمایش دهید. برای مثال می‌توانید با ساختن یک کاتالوگ فقط کالاهای جدید خود را به نمایش بگذارید بدون در نظر گرفتن اینکه این کالاها در کدام انبارها یا دسته‌بندی قرار دارند. شما می‌توانید کاتالوگ را در اختیار همکاران ویزیتورتان بگذارید و یا آن را در اختیار مشتری قرار دهید و این امکان را فراهم آورید که مشتری سفارش خود را از طریق کاتالوگ ثبت نماید. 

کاتالوگ در وب‌شاپ (کالکشن)

یکی از مفیدترین روش‌ها برای حفظ یک فعالیت اقتصادی، ارائه‌ی کالاهای جدید به مشتری و نمایش آن با جذابیت‌های بصری‌ای مانند عکس است. برای این کار شما می‌توانید کاتالوگ خود را در وب‌شاپ به نمایش دربیاورید. البته توجه داشته باشید که در وب‌شاپ، کاتالوگ به کالکشن تغییر نام می‌دهد و در نوار بالای وب‌شاپ و در کنار کالای ویژه و جدید نمایش داده می‌دهد. 

دسترسی به کاتالوگ از داشبورد

شما همچنین می‌توانید کاتالوگ‌های خود را در بخش داشبورد نیز مشاهده نمایید. برای این کار از نوار پایین صفحه‌ی اپلیکیشن وارد بخش داشبورد شوید و روی عنوان «کاتالوگ کالاهای انبار» بزنید. شما می‌توانید کاتالوگ‌های خود را مشاهده یا ویرایش کنید. 

مراحل ساخت کاتالوگ

  • با استفاده از علامت سه نقطه در پایین صفحۀ اپلیکیشن وارد بخش کاتالوگ شوید. 
  • با کمک + زرد رنگ پایین صفحه یک کاتالوگ جدید بسازید.
  • گزینه‌ی لیست کالاها این امکان را به شما می‌دهد که کالاهای مورد نظر خود به کاتالوگ اضافه کنید. 
  • پس از اضافه کردن و تایید کالاهای مورد نظر می‌توانید وضعیت نمایش کالا و نمایش مقدار موجودی را تغییر دهید.
  • اگر می‌خواهید کاتالوگ در وب‌شاپ نمایش داده شود می‌توانید گزینه‌ی «نمایش در وب‌شاپ» را فعال کنید.

کاتالوگ شما آماده است!

اشتراک‌گذاری

Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
در این صفحه